Posts

Këshilla të shëndetëshme
bg
Pica e Shtëpisë me Perime – Receta e Shëndetshme me Shije Shtëpie

Pica e Shtëpisë me Perime – Receta e Shëndetshme me Shije...

Picat hyjnë tek familja e ushqimeve të shpejta që përveç lehtësisë në të përgatitur...

Shqip
bg
“Si i kanë pritur prindërit lajmet e bujshme?”, Tea u përgjigjet fansave: Lidhja më e gjatë ka qenë…

“Si i kanë pritur prindërit lajmet e bujshme?”, Tea u përgjigjet...

Tea Trifoni ka bërë sot një bashkëbisedim me ndjekësit e saj në “Instagram”, ku...

Shqip
bg
“Luli fle gjumë kudo, ka mësuar të flasë në gjumë!”/ Rama nga Saranda: Basha varet si e kurdisin!

“Luli fle gjumë kudo, ka mësuar të flasë në gjumë!”/ Rama...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bashkëbisedim me qytetarët në Sarandë ditën...

Shqip
bg
Shpërthen vullkani La Soufriere në Karaibe, me hi e tym deri në 7 km lartësi (fotot)

Shpërthen vullkani La Soufriere në Karaibe, me hi e tym...

Një vullkan i ishullit Shën Vincent në Karaibe, ka shpërthyer sot duke bërë që mijëra...

Shqip
bg
Milaim Zeka apel publik Kryeministrit Rama: Hap qendra vaksinimi në Kukës. Kosovarët duan të vaksinohen

Milaim Zeka apel publik Kryeministrit Rama: Hap qendra...

Qeveria e Kosovës ka vendosur që të refuzojë vaksinat e ofruara nga Shqipëria, gjë...

Shqip
bg
Avioni bën ulje emergjence teksa gruaja lind beben gjatë fluturimit (fotot)

Avioni bën ulje emergjence teksa gruaja lind beben gjatë...

Një grua ka lindur beben e saj teksa fluturonte me avion, me ndihmën e një studenteje...

Shqip
bg
Çuçi: Qeverisja e PS-së më e mira në këto 30 vite. Kërkova vetë të isha i treti në listën e Gjirokastrës, në kundërshtim me vendimin e kryesisë

Çuçi: Qeverisja e PS-së më e mira në këto 30 vite. Kërkova...

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në qarkun Gjirokastër dhe kandidati për deputet,...

Shqip
bg
Rama nga Saranda: Transformim thelbësor i bregut të qytetit mikpritës, gati për sezonin turistik

Rama nga Saranda: Transformim thelbësor i bregut të qytetit...

Kryeministri Edi Rama ndodhej këtë të premte në Sarandë, për të parë nga afër punimet...

Shqip
bg
Ushtria e Francës stërvitet bashkë me robotët, me këmbë e me rrota (fotot)

Ushtria e Francës stërvitet bashkë me robotët, me këmbë...

Ushtria franceze ka postuar së fundmi imazhe të misioneve të trajnimit së bashku...

Shqip
bg
Nesër dalin para gjykatës, ja masa e sigurisë që kërkon prokuroria për tre kontrollorët

Nesër dalin para gjykatës, ja masa e sigurisë që kërkon...

Prokuroria e Tiranës ka dorëzuar në gjykatë kërkesën për masën e sigurisë për tre...

Këshilla të shëndetëshme
bg
Vlerat e Specave – Si Ndryshojnë Sipas Ngjyrave

Vlerat e Specave – Si Ndryshojnë Sipas Ngjyrave

Specat janë burimi më i mirë i Vitaminës C, por kur vjen puna te ngjyrat, ato ndryshojnë....

Këshilla të shëndetëshme
bg
Speca të Mbushura me Mish të Grirë – Shije dhe Shëndet në Tryezë

Speca të Mbushura me Mish të Grirë – Shije dhe Shëndet...

Recetat me speca janë fantastike në çdo mënyrë gatimi. Të pjekura, të skuqura, turshi...

Këshilla të shëndetëshme
bg
Sa Shumë E Lëndon Zemrën Vetmia Dhe Izolimi

Sa Shumë E Lëndon Zemrën Vetmia Dhe Izolimi

Çdo ditë e më shumë, studimet po konfirmojnë lidhjen e fortë mes shëndetit fizik...

Këshilla të shëndetëshme
bg
Vezët Për Diabetikët – Cila është Mënyra Më e Mirë Për Nivelet e Sheqerit Në Gjak

Vezët Për Diabetikët – Cila është Mënyra Më e Mirë Për...

Vezët janë një ushqim me nivel të ulët karbohidrates dhe indeks të ulët glicemie....

Këshilla të shëndetëshme
bg
Kripa e Trashë – Trajtimi i Shpejtë i Infeksionit Të Veshit

Kripa e Trashë – Trajtimi i Shpejtë i Infeksionit Të Veshit

Dhimbjet dhe infeksionet e veshit janë shumë të përhapura, veçanërisht tek të miturit....

Këshilla të shëndetëshme
bg
Çfarë Duhet Të Bëni Nëse Zgjoheni Me Dhimbje Mesi

Çfarë Duhet Të Bëni Nëse Zgjoheni Me Dhimbje Mesi

Të paktën 80 përqind e njerëzve e kanë provuar njëherë në jetë dhimbjen e mesit...

Kjo faqe nuk përdor biskota (Cookies), për tia shitur informacionet tuaja të tretëve.